Chirurgia szczękowa

Chirurgia szczękowa

Zapraszamy wszystkich pacjentów ze zmianami (nawet bardzo małymi) w jamie ustnej, na języku, na podniebieniu, na wargach, na twarzy i szyi. Zatrudniamy wybitnych specjalistów z tej dziedziny pracujących na co dzień w Centrum Onkologii w Warszawie.

Czytaj więcej: Chirurgia szczękowa

Diagnostyka cyfrowa dzieci

Diagnostyka dzieci

Wykonujemy pełen zakres zdjęć RTG wraz z opisem dla dzieci i niemowląt. Prowadzimy również pediatryczną diagnostykę USG oraz badania echa serca kolorowym dopplerem. Nasi lekarze to wybitni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.

Czytaj więcej: Diagnostyka cyfrowa dzieci

Diagnostyka cyfrowa

Diagnostyka cyfrowa

Posiadamy najnowocześniejszy, ogólnodiagnostyczny, cyfrowy aparat RTG oraz pantomografię cyfrową. Systemy cyfrowe umożliwiają wykrycie najmniejszych zmian w obrazie RTG, jednocześnie zmniejszając do minimum dawkę napromieniowania.

Czytaj więcej: Diagnostyka cyfrowa

Ortodoncja

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne nie tylko poprawia estetykę uzębienie, co w znaczący sposób wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez otaczających nas ludzi, ale także zapewnia prawidłową funkcję i zdrowie zębów, dziąseł oraz kości szczęki i żuchwy.


Ortodoncja jest dziedziną stomatologii obejmującą profilaktykę i leczenie wad zgryzu.

Leczenie ortodontyczne może być prowadzone u pacjentów w każdym wieku, z respektowaniem istniejących wskazań do terapii i oczekiwań pacjentów.

Pierwsza wizyta ortodontyczna może odbyć się po wyrżnięciu zębów mlecznych, aby specjalista ortodonta mógł ocenić, czy rozwój narządu żucia dziecka przebiega prawidłowo.

Powodem wcześniejszego zgłoszenia się do ortodonty oraz prowadzenie działań profilaktycznych lub lecznicznych są m.in. wrodzone wady rozwojowe twarzoczaszki, nietypowa relacja przestrzenna żuchwy i szczęki, zaburzenie wyrzynania zębów, ich nieprawidłowa budowa, przedwczesna utrata zębów lub ich brak czy powtarzane przez dziecko nawyki takie jak ssanie palca, obgryzanie paznokci oraz przedłużające się ssanie smoczka uspokajającego.

Leczenie ortodontyczne powinno być poprzedzone specjalistycznym badaniem klinicznym. Planowanie leczenia ortodontycznego wymaga wykonania badań dodatkowych, takich jak przygotowanie modeli łuków zębowych, czy przeprowadzenie diagnostyki radiologicznej. Niezbędnym elementem jest także rozmowa z pacjentem, a w przypadku dzieci z ich rodzicami, mająca na celu wyjaśnienie istoty problemu, przedstawienie możliwych rozwiązań terapeutycznych oraz uwzględnienie w planie leczenia oczekiwań pacjentów lub ich rodziców.

Stałe aparaty ortodontyczne są nowoczesnym narzędziem pozwalającym leczyć większość wad zgryzu u dorosłych, młodzieży i dzieci. W zależności od rodzaju mogą być przyklejone na powierzchniach wargowych zębów lub znajdować się na podniebieniu czy w okolicy języka lub warg.

Estetyka uśmiechu w trakcie leczenia ortodontycznego.

Ceramiczne zamki ortodontyczne zwane popularnie ,,kryształowymi“ są zbliżone kolorystycznie do barwy zębów. Stały aparat ortodontyczny bazujący na zamkach wykonanych z takiego materiału jest mniej widoczny w czasie leczenia ortodontycznego zapewniając Państwu piękny uśmiech nie tylko po zakończeniu terapii, ale także w trakcie jej trwania.

Ortodoncja jako element leczenia wielospecjalistycznego.

Ortodonci często współpracują ze specjalistami innych dyscyplin stomatologii, aby zapewnić Państwu estetyczną i funkcjonalną odbudowę braków zębowych. W wielu przypadkach leczenie ortodontyczne jest niezbędne dla zapewniania pożądanej pozycji zębów przed wprowadzeniem implantów mających za zadanie odtworzyć korzenie utraconych zębów oraz wykonaniem stałych uzupełnień protetycznych.

Lekarze:

  • Dr n. med. Jerzy Przylipiak

Logopedia

Logopedia

Zapraszamy pacjentów nie tylko z wadami wymowy, lecz również zaburzeniami chorobowymi (m.in. o podłożu neurologicznym). Opieką logopedyczną powinny być objęte dzieci od pierwszych miesięcy życia, jak również młodzież, osoby dorosłe.

Czytaj więcej: Logopedia

Zabiegi fiberolaryngoskopowe

Zabiegi laserowe

Posiadane przez nas endoskopy sztywne i giętkie oraz Nasopharyngospopy pozwalają w sposób bezpieczny i mało inawazyjny na szczegółową diagnostykę laryngospokopową.

 

Czytaj więcej: Zabiegi fiberolaryngoskopowe

Medycyna pracy

Medycyna pracy

Oferujemy badania dla pracowników zgodnie z Kodeksem Pracy, badania do celów sanitarnych i badania dla kierowców. Badania dodatkowe oraz lekarz orzecznik możliwe są do wykonania w naszej przychodni w przeciągu jednego dnia.

Czytaj więcej: Medycyna pracy